nowy design

Zaaranżuj modny i funkcjonalny pokój dla rodzeństwa

Aranżacja jednego pokoju dla dwójki dzieci to niełatwe zadanie.

Trzeba zaprojektować jedną przestrzeń tak, aby każde dziecko miało swoją strefę prywatności. Dodatkowo należy mieć na względzie to, że dzieci dorastają, a miejsca nie przybywa. Warto połączyć funkcjonalność pokoju dla dwójki dzieci z modnym wystrojem, aby stworzyć miejsce, w którym dzieci będą czuły się dobrze w każdym wieku. W tym artykule podpowiadamy, jak nadać nowy design zwykłemu pokojowi dla dzieci oraz przekształcić go w funkcjonalne i dobrze urządzone miejsce.

Przede wszystkim łóżka

Jednym z najważniejszych elementów w pokoju są łóżka i przestrzeń wokół nich. To właśnie one będą wyznaczały sferę prywatności. Gdy dzieci są małe, świetnie sprawdzą się łóżka piętrowe. Dla większych dzieci to rozwiązanie może się już nie sprawdzić, gdyż po prostu może być im niewygodnie. Można wtedy pomyśleć o łóżkach na antresoli lub większych łóżkach z biurkami na dole. Na rynku pojawia się też coraz więcej nowoczesnych łóżek wysuwanych.

Odpowiednia atmosfera

Warto jest też pomyśleć o przestrzeni wokół miejsc do spania. Odpowiednie lampy nadadzą klimatu, półki na ścianach przy materacach sprawdzą się do trzymania tam książek albo telefonu, a kotary lub zasłonki dadzą dzieciom więcej prywatności. Niektóre łóżka piętrowe lub na antresoli są od razu połączone z szafami albo biurkami. Takie rozwiązanie jest funkcjonalne, ale trzeba uważać, aby nie wyglądało jak meblościanka. 

Pamiętaj o dodatkach

Każdy rodzic powinien pamiętać o tym, co jego dzieci lubią. Przy projektowaniu pokoju dla dwójki dzieci trzeba połączyć oba gusta, ale jest na to sposób. Niech dzieci wybiorą ściany, które chcieliby przeznaczyć na swoje plakaty, zdjęcia, czy obrazy. Możesz też poprosić dzieci, aby same wybrały dodatki, które im się podobają.

Jeśli chodzi o kolorystykę ścian i mebli, to najlepiej postawić na neutralne kolory (na przykład biel albo szarości), do których będą pasowały najróżniejsze dodatki. Łatwo jest wtedy modernizować cały pokój wraz z wiekiem dzieci, bez wydawania dużej ilości pieniędzy. Poza tym takie kolory zawsze dobrze wyglądają i szybko nie wyjdą z mody.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *