podłoga interaktywna

Atrakcje na sali zabaw

„Małpi Gaj”, zjeżdżalnie, labirynty, trampoliny, równoważnie, tunele, skoczki, liny, ścianki wspinaczkowe czy baseny z kulkami to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają na nasze dzieci w salach zabaw.

To obiekty, które w Polsce zaczęły być popularne na początku lat 90-tych. Wraz z ich popularnością, w każdym mieście naszego kraju jest takich co najmniej kilka.

Zasady uczestnictwa w zabawie są proste. Po nabyciu biletów, rodzice siadają w kąciku kawiarnianym, a ich pociechy oddają się zabawie. W ciągu toru przeszkód i krętych zjeżdżalni rzeczywiście można solidnie się wyszaleć. To istny raj dla maluchów, gdzie mogą robić dosłownie wszystko, na co tylko przyjdzie im ochota.

Na salach zabaw panuje dużo większa swoboda niż na standardowych placach zabaw. Obiekty tego rodzaju są przede wszystkim o wiele bardziej bezpieczne, a każda atrakcja jest odpowiednio zabezpieczona. Wszystkie elementy są miękkie i zagrodzone, nie ma możliwości, by dziecko zrobiło sobie krzywdę. O ile oczywiście maluchy przestrzegają regulaminu, który obowiązuje w tym miejscu.

Czas, jaki średnio spędzają w takim miejscu to minimum 2 godziny. Dorosłym wydaje się to okres optymalny, ale dzieci chętnie zostałyby tutaj o wiele dłużej. Atrakcji jest tyle, że nie sposób skorzystać ze wszystkich. A warto dodać, że sale zabaw, które inwestują w rozwój i chcą przyciągać coraz większe rzesze klientów, inwestują w nowoczesne gadżety. W tych najlepszych zorganizowano stanowiska dla starszych dzieci, gdzie mogą pograć w gry multimedialne, prowadzić super szybko samochód albo sterować dronem. Montowane są też mini karuzele, jeździki, domki czy rowerki skierowane do najmłodszych klientów.

Aby każdy znalazł tu coś dla siebie, sale zabaw współpracują też z profesjonalnymi animatorami, którzy proponują najmłodszym organizację ciekawych gier i zabaw zespołowych. To częste rozwiązanie szczególnie wtedy, gdy w obiektach tego rodzaju organizuje się urodziny. Oprócz tego, że wszystkie dzieci mogą korzystać wtedy ze wszystkich atrakcji, to otrzymują również poczęstunek i mają okazję do szalonych zabaw z animatorem. W ostatnim czasie świetną atrakcją jest na przykład rozbijanie piniaty.

Sale zabaw wprowadzają też innowacyjne technologie. W tych najlepszych, w skład wyposażenia wchodzą między innymi Magiczne Dywany. To interaktywne projektory z komputerem i specjalnym ekranem, dzięki którym na podłodze wyświetlają się przeróżne gry i zabawy. Do wyboru jest co najmniej kilkadziesiąt. Interaktywna podłoga umożliwia zabawę, naukę i poprawia rozwój. Można wzmacniać swoje umiejętności fizyczne albo zdobywać nową wiedzę. Zabawa odbywa się w grupach albo indywidualnie, a rolą animatora jest dostosowanie odpowiedniej propozycji do wieku czy zainteresowań najmłodszych.

Można śmiało potwierdzić, że sale zabaw to już nie tylko miejsca, w których dzieci mogą oddać się swobodnej zabawie. Coraz częściej, placówki tego rodzaju oferują moc uciech, ale przy okazji dbają o rozwój najmłodszych. I pozostaje nam się tylko z tego cieszyć, bo już od dawna wiadomo, że to właśnie nauka poprzez zabawę jest najlepiej przyswajana i najbardziej utrwalana.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *