butelka na wodę

Jak działa butelka filtrująca wodę i czy warto ją kupić dla dziecka?

Rośnie wśród obywateli świadomość ekologiczna. Dlatego coraz więcej z nas wybiera picie przefiltrowanej wody z kranu niż kupowanie tej butelkowanej. Większość z nas dokonuje świadomego wyboru i wybiera proekologiczne postawy, które prowadzą do wyeliminowania plastikowych opakowań. Wielu z nas dba za pomocą butelki filtrującej o prawidłowe nawodnienie. Dlaczego warto posiadać butelkę z filtrem i jakie korzyści niesie za sobą jej używanie na co dzień?

Butelka filtrująca – jak ona działa?

Butelka z filtrem oczyszcza i filtruje wodę z kranu z zanieczyszczeń takich jak rdza, piasek, osady i zanieczyszczenia, które w niej zostały. Woda, którą pijemy, dzięki węglowemu filtrowi zostaje pozbawiona chloru i nieprzyjemnego zapachu. Nie wszyscy wiedzą, że filtr węglowy zawiera dodatni ładunek, a cząsteczki zanieczyszczeń posiadają ładunek ujemny, co działa jak magnes i przyciąga je do filtra. Używając butelek z filtrem przede wszystkim wpływamy, na działania proekologiczne i dodatkowo generujemy oszczędności wynikające z niekupowania wody butelkowej.

Butelka z filtrem, bidon czy dzbanek z filtrem? Co wybrać?

Warto zwrócić uwagę, że główną różnicą pomiędzy butelką na wodę z filtrem a dzbankiem, który filtruje wodę, jest rodzaj filtra i jego ułożenie. W butelce filtr znajduje się zaraz koło ustnika i do filtrowania dochodzi zaraz przed wypiciem wody, natomiast w dzbanku filtr znajduje się na dole urządzenia i woda musi zostać najpierw przefiltrowana, zanim dojdzie do wypicia. Butelka na wodę z filtrem jest wygodniejszym rozwiązanie, gdyż ze względu na jej kształty mieści się do plecaka i torebki i jest bardziej poręczna, szczególnie w codziennych czynnościach. Jednak korzystanie z dzbanka filtrującego jest świetnym rozwiązaniem podczas gotowania w kuchni, gdzie oczyszczona woda służy nie tylko do picia, ale także do gotowania oraz mycia.

Czym kierować się, wybierać butelkę z filtrem?

Wybór butelki z filtrem węglowym jest to bardzo subiektywna działalność. Jednak ze względu na nasze preferencje możemy wybrać produkt ze względu na jego pojemność, jakość i rodzaj wykonania, a także cenę butelki. W przypadku jakości warto nie oszczędzać na produkcie tym bardziej, że butelka to produkt wielokrotnego użytku. Oferta butelek, bidonów, kubków z filtrem jest bardzo rozległa i wszystko zależy od naszych preferencji i stylu życia. Wystarczy poświecić czas, aby wybrać butelkę i filtr, dzięki której rozpoczniemy eliminację opakowań plastikowych z obiegu i wygenerujemy nowe oszczędności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *