sukienka ciążowa wieczorowa

Jak odpocząć na macierzyńskim?

Okazuje się, że opieka nad dzieckiem nierzadko porównywana jest do pracy na pełnym etacie. Pewna francuska organizacja twierdzi nawet, że gdyby zsumować wszystkie godziny spędzone aktywnie z małą pociechą i czas, jaki poświęca się na czynności domowe, to każda kobieta na macierzyńskim spokojnie mogłaby zarobić za to jakieś 3700 euro miesięcznie. Pod uwagę wzięto nie tylko wysiłek fizyczne, ale również wieloletni stres, jaki towarzyszy matce wychowującej dziecko.

Macierzyństwo a zmęczenie

Niestety, nie każda mama może pozwolić sobie na odpoczynek, bo chociaż urlop macierzyński jest rzeczywiście przerwą w pracy zawodowej, to czas ten bardzo często jest całodobową harówką. Karmienie, ubieranie, przebieranie, bawienie, znoszenie okresów buntu i odpowiedzialność za przekazywanie życiowych wartości – z tym boryka się każda mama, która spędza całe dnie z maluchem. Nie zawsze dziecko jest wesołe i uśmiechnięte, nie zawsze chce z nami współpracować i chociaż kochamy je nad życie to każdemu należy się przecież chwila odetchnienia. 

Sprytne sposoby na odpoczynek dla młodej mamy

Jak więc mama ma odpoczywać na macierzyńskim? Zadanie to nie jest proste, ale z całą pewnością możliwe do zrealizowania. Na spacer z dzieckiem zabierz ulubioną książkę, raz w tygodniu wyznacz godzinę tylko dla siebie, którą możesz przeznaczyć na kawę z przyjaciółką, długą kąpiel, domowe SPA czy obejrzenie ulubionego serialu. 

Dobrym rozwiązaniem jest też aktywny macierzyński. Popularne są teraz różnorakie zajęcia, na które młode mamy mogą wybierać się z dzieckiem. Nie musi to być od razu wyczerpujący fitness, ale z całą pewnością zrelaksuje nas joga. 

Co ważne, mamy nie powinny bać się prosić o pomoc. Każdego dnia można przecież uzyskać wsparcie męża, rodziców, teściów czy najbliższych przyjaciół. Jeśli ktoś wyręczy kobietę na macierzyńskim w przygotowaniu obiadu czy uprasuje stertę ubrań, to zrobi dobry uczynek a mamie da chwilę odetchnienia od codziennych obowiązków.

Raz na jakiś czas pozwól sobie na szaleństwo

Młode mamy nie powinny się również czuć uwiązane w domu – nawet jeśli oczekują kolejnej pociechy. Wyjście na randkę lub imprezę raz na jakiś czas na pewno poprawi humor i pozwoli na nabranie sił. Nawet będąc w ciąży można zaszaleć i poczuć się wyjątkowo. Wystarczy odpowiednio dobrana sukienka ciążowa wieczorowa i wyjście na romantyczną randkę z partnerem i już humor jest lepszy! Polecamy sukienki ze sklepu https://raczkujemy.pl/ubrania-do-karmienia-piersia/

Nie bój się również wyjechać na weekend ze znajomymi lub po prostu sama. Dziecku nic się nie stanie, jeśli nie będzie cię widzieć przez dwa dni, a ty na pewno odpoczniesz i odeśpisz. Bardzo popularne są weekendowe wyjazdy do SPA, gdzie możesz oddać się najróżniejszym masażom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *