olejek herbaciany

Jak pozbyć się wszy?

Okazuje się, że wszawica to nadal powszechnie występujący w polskich przedszkolach oraz szkołach problem. Wszy nie pojawiają się z brudu, nie ma tutaj znaczenia utrzymanie wysokiego poziomu higieny, natomiast na brudnych włosach rzeczywiście lepiej bytują. Te pasożyty nie przeskakują jak pchły, za to doskonałe przechodzą po włosach czy częściach garderoby. Problem dotyczy głównie małych dzieci, które podczas zabawy przytulają się. Wystarczy, że jeden maluch zostanie zarażony wszawicą, by już niedługo problem ten dotyczył całej grupy.

Wszy są trudno zauważalne. Mają kilka milimetrów, a najczęściej występującym objawem ich zagnieżdżenia się we włosach dziecka jest swędzenie głowy. Niestety szybko się rozmnażają, a ich likwidacja może przysporzyć mnóstwo kłopotów. Jeśli jeden z domowników został zarażony wszawicą, kurację oczyszczającą włosy musi przejść cała rodzina. Co więcej, gruntownemu oczyszczeniu muszą podlegać także ręczniki, dywany, pościel, tapicerka łóżek, ubrania. Wszy przetrwają poza skórą głowy nawet 48 godzin. W tym czasie mogą zagnieździć się dosłownie wszędzie.

W celu walki z wszawicą warto podjąć natychmiastową kurację i wybrać środki, które będą nie tylko skuteczne, ale również bezpieczne dla skóry i włosów małego dziecka. Świetnie sprawdzają się olejki eteryczne, przede wszystkim olejek herbaciany. Krople oleju herbacianego warto wymieszać z olejem kokosowym i dokładnie natrzeć taką miksturą włosy. Na głowę dobrze jest założyć kosmetyczny czepek albo gruby ręcznik i trzymać go przez kilka godzin. Działanie naturalne tego środka sprawia, że wszy po prostu się duszą.

Drogą na skróty jest zaś nabycie środków przeciwko wszawicy w aptece, ale musimy zdawać sobie sprawę, że te nie są naturalne i nie mają dobrego wpływu na ludzki organizm.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *