ortopeda warszawa

Korektywa w szkole

Dzieci w klasach wczesnoszkolnych mają możliwość uczęszczania na zajęcia korektywy nawet dwa razy w tygodniu, a zajęcia takie są dla uczniów bezpłatne. Kto na takie powinien chodzić i jak zakwalifikować dziecko?

Korektywa to zajęcia fizyczne, których efektem ma być niwelowanie wad postawy. Musimy wziąć pod uwagę, że ponad połowa uczniów do 14 roku życia wykazuje wady postawy, takie jak skrzywienie kręgosłupa, koślawość stóp czy koślawość kolan. U uczniów w klasach wczesnoszkolnych jest jeszcze czas na to, by tego rodzaju wady móc skutecznie zniwelować i to bez konieczności użycia inwazyjnych sposobów.

Dzieci, które mają uczęszczać na korektywę, muszą mieć ku temu odpowiednie wskazania. Nie są to zajęcia, których celem jest rozrywka i rozwój ich kondycji fizycznej, chociaż oczywiście korektywa dla samych uczniów to zajęcia przyjemne, na które chętnie uczęszczają. Aby uczeń mógł zostać przyjęty na taką gimnastykę, konieczne jest specjalne wskazanie od lekarza specjalisty, a w tym przypadku to ortopeda. Warszawa, ale i inne miasta w naszym kraju dysponują wystarczającą liczbą placówek medycznych, w których tacy medycy przyjmują. Należy się do nich zgłosić, poprosić o diagnostykę i ewentualne zaświadczenie potwierdzające konieczność uczęszczania w takowych zajęciach.

Należy pamiętać, że korektywa jest najmniej inwazyjną terapią zwalczania wad podstawy, ale na jej efekty trzeba trochę poczekać. Liczy się przede wszystkim regularne uczęszczanie na zajęcia oraz poprawne wykonywanie wszystkich ćwiczeń pod względem technicznym. Im szybciej zostanie rozpoczęte leczenie tą metodą, tym lepsze będą jej efekty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *