podłoga interaktywna cena

Nowoczesne wyposażenie klasy: najlepsze pomysły

Nowy rok szkolny już się rozpoczął. Od lat szkoły inwestują w nowoczesne wyposażenie klas, zwłaszcza zwłaszcza ostatnio: ma to związek z tym, że część sześciolatków poszła do pierwszej klasy szkoły podstawowej. Samorządu wydają wiele pieniędzy na sprzęt, bez gwarancji, że będzie się on podobał dzieciom i przyniesie efekty w nauce.

Tablice interaktywne

Tablice interaktywne zaczęły wchodzić powoli do szkół jakieś 10 lat temu. Teraz, trudno już wyobrazić sobie bez nich lekcje, szczególnie w młodszych klasach szkoły podstawowej. Jeśli w szkole Twojego dziecka, jeszcze nie ma tablicy interaktywnej, to koniecznie spróbuj to zmienić. Tablice umożliwiają współdziałanie z podłączonym do niego komputerem. Powstało już dość sporo programów edukacyjnych pod tablice interaktywne, więc na pewno jest to frajda dla dzieci i ułatwienie dla nauczycieli. Najnowsze tablice interaktywne nie emitują też tak dużo szkodliwego światła niebieskiego, które może zaszkodzić młodym oczom najmłodszych pociech.

Podłoga interaktywna

Dobrym pomysłem jest też podłoga interaktywna. Cena takie zabawki nie jest wcale tak duża, jak się wydaje. Taka interaktywna mata jest prosta w użyciu: wystarczy do niej specjalny pilot i specjalna mata. Maty interaktywne pozwalają poprzez gry i zabawy na rozwijanie koordynacji ruchowej u dzieci, motoryki. Są one idealnym uzupełnieniem nawet lekcji języka angielskiego. Na youtube można znaleźć naprawdę wiele przykładów wykorzystania takiej podłogi.

Projektor interaktywny

Projektor interaktywny to nie jest zwykły projektor. Wyświetla on animacje, które reagują na działania dziecka. Na przykład, gdy dziecko stanie na kształcie w konkretnym kolorze, to zaczyna on wibrować lub wykonywać animacje. Jest to naprawdę świetna zabawa nie tylko dla dzieci, ale też dla nauczycieli i opiekunów! Tak jak w przypadku tablic interaktywnych, do projektorów powstaje coraz więcej gier i zabaw dedykowanych specjalnie na to urządzenie. W sieci można też znaleźć gotowe plany zabaw i gry z wykorzystaniem projektora.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *