przedszkole niepubliczne warszawa

Pierwszy dzień w przedszkolu

To jak będzie wyglądał pierwszy dzień naszego ukochanego dziecka w przedszkolu zależy w dużej mierze od nas samych. Dlatego również My powinniśmy się do niego solidnie przygotować.

Budowanie motywacji u dziecka

A więc, w pierwszej kolejności powinniśmy odpowiednio zmotywować naszą pociechę. Dzięki temu nasze dziecko samo będzie wołać, że chce iść do przedszkola. Najważniejsze jest, aby wzbudzić w dziecku chęć pójścia do przedszkola, ale nie powinno zdawać sobie sprawy z tego, jak ważne będzie to dla niego wydarzenie w dotychczasowym życiu.

Jeśli sami będziemy okazywać przerażenie tym wydarzeniem, to dziecko z całą pewnością to wyczuje i będzie zachowywać się podobnie do nas. Przecież w tak młodym wieku, to rodzice są głównymi osobami, dzięki którym najwięcej się uczy poprzez ich zachowanie właśnie rodziców. A więc rodzic powinien być oparciem dla swojej pociechy.

Przedszkole prywatne Bemowo

W pozytywnym nastawieniu dziecka bardzo ważną rolę odgrywa również miejsce, do którego zapiszemy nasze dziecko. Powinno ono w nim wzbudzać dodatkowe zaufanie. Dlatego też bardzo dobre okazuje się udanie z dzieckiem na dzień otwarty w przedszkolu, bo daje nam to wspaniałą możliwość zaprezentowania plusów przedszkola naszemu maluchowi. Przykładem miejsca, w którym nasza pociecha będzie czuć się swobodnie i bezpiecznie jest przedszkole niepubliczne. Warszawa a dokładniej Bemowo jest lokalizacją placówki, w której prowadzone są atrakcyjne zajęcia edukacyjne.

Wracając już do samego „pierwszego dnia” w przedszkolu, to ten dzień nie powinien być zbyt długi. A przez cały czas, dziecku powinna towarzyszyć mamą bądź tata. Pierwszy dzień powinien być dla dziecka zapoznaniem się z otoczeniem, powinno się wtedy obejść wszystkie pomieszczenie, z jakich dziecko będzie korzystać, poznanie swojej wychowawczyni. Nie wolno również zapominać o zabawie. Dziecko powinno przyzwyczaić się do zabawek, którymi przecież będzie się teraz bawiło.

Jeśli chcemy, aby ten ważny dla Nas, ale również dla naszego dziecka dzień był miły, postarajmy się do niego odpowiednio przygotować. Z pewnością będziemy wtedy o wiele bardziej spokojni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *