dezynsekcja warszawa

Czy prusaki zagrażają dzieciom? Jak pozbyć się ich z mieszkania?

Prusaki to prawdziwa zmora blokowisk. O ile jeszcze do niedawna pojawiały się najczęściej w blokach, w których funkcjonowały tzw. zsypy, tak dzisiaj możemy je spotkać również w niewielkich budynkach czy domach wolnostojących. Te owady rozmnażają się w szybkim tempie, najczęściej pojawiają się przy koszach na śmieci, tam, gdzie gromadzone są odpadki żywnościowe albo jedzenie w kuchni. Pożywką dla nich są przede wszystkim produkty sypkie, jak ryż, kasza, mąka, dlatego zaleca się, by w domowych kuchniach takie produkty były szczelnie zamykane.

Prusaki stanową poważne zagrożenia dla zdrowia.

Niestety, prusaki szybko rozprzestrzeniają się, na przykład ciągiem rur. Jeśli w jednym mieszkaniu pojawił się problem, należy przeprowadzić odkażanie w całym bloku, ponieważ te owady z dużym prawdopodobieństwem pojawią się niedługo w każdym innym mieszkaniu.

Prusaki stanowią bardzo duże zagrożenie dla zdrowia, zwłaszcza dla dzieci, których odporność nie jest jeszcze wykształcona. Te robaki przenoszą sporo bakterii, najczęściej są to bakterie E.coli czy salmonelli. Ślina, odchody, czy części ich ciała mogą wywołać poważne alergie. Dlatego, jeśli w domu przebywają małe dzieci, to powinno się jak najszybciej pozbyć prusaków.

Jak najlepiej zwalczyć prusaki?

Profesjonalne zwalczanie prusaków to dezynsekcja. Warszawa i inne miasta na terenie naszego kraju posiadają wystarczającą liczbę firm, które zajmują się właśnie taką działalnością. W celu likwidacji gniazd prusaków zaleca się rozprzestrzenienie specjalnego środka trującego.

Pamiętajmy tylko, że większość z tych preparatów może być toksyczna dla ludzi, dlatego też po pierwsze zaleca się wykonywanie takich prac pod nieobecność lokatorów, po drugie takie działania muszą realizować tylko przeszkoleni specjaliści. Co ważne, dezynsekcja w ramach zwalczania prusaków musi być regularnie powtarzana, bowiem istnieje ryzyko, że podczas jednego zabiegu nie zostaną wytrute wszystkie owady.

Czytaj również: Antyalergiczne środki czystości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *