profesjonalne mycie okien

Kiedy najlepiej myć okna?

Czy wiesz, że mycie okien jest jedną z najczęściej wymienianych czynności porządkowych, jeśli pod uwagę weźmiemy te najbardziej nielubiane? Okazuje się, że Polacy lubią sprzątać, ale niekoniecznie myć okna. To dlatego takie zadanie realizujemy tylko 2-3 razy w ciągu każdego roku, najczęściej przed ważnymi świętami.

Najlepsze porady na mycie okien

Podpowiadamy, jak najlepiej myć okna, by takie prace przebiegły szybko, bez zbytniego wysiłku i co najważniejsze, z należytym efektem. Prawdziwą zmorą są przecież tak niechciane na szybach smugi, przez które okna niestety nie wyglądają estetycznie. Eksperci, dla których mycie okien jest zawodowym obowiązkiem, potwierdzają, że realizując taką czynność, priorytetem jest nie tylko dobranie właściwych środków myjących, ale także wybór odpowiednich warunków, które panują w trakcie czyszczenia okien.

Jak więc powinno przebiegać profesjonalne mycie okien? Warszawa, Poznań czy każde inne duże miasto w naszym kraju charakteryzuje się podobnymi warunkami, więc ich mieszkańcy muszą brać pod uwagę następujące kryteria.

Przede wszystkim okna należy myć w dzień bezdeszczowy, ale niezbyt słoneczny. Promienie słońca będą wpływać na powstawanie szpecących smug. Idealna temperatura powietrza to pomiędzy 10 a 23 stopnie Celsjusza. Zbyt niska temperatura nie będzie działać pozytywnie na właściwości środków myjących, może też przyczynić się po prostu do przeziębienia osoby, która podjęła się tego zadania.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *