prywatna położna poznań

Kiedy potrzebna jest prywatna położna – gdzie jej szukać?

W czasie ciąży i porodu największym wsparciem może być nie tylko lekarz, ale także prywatna położna. Wiele kobiet uważa, że rola położnej zaczyna się dopiero w czasie porodu, jednak dobra specjalistka może pomóc zarówno w czasie jakim jest przygotowanie do ciąży jak i cały okres ciąży. Kiedy warto poszukać takiej pomocy?

Przygotowanie do ciąży z prywatną położną – czy warto?

Szacuje się, że obecnie nawet co piątej pary w Polsce może dotykać problem niepłodności. Oczywiście w takim przypadku kluczowe jest właściwe zdiagnozowanie problemu i leczenie. Jednak każde przygotowanie do ciąży powinno rozpocząć się od spotkania w którym na wiele pytań odpowie nam właśnie prywatna położna. Poznań oferuje kobietom różne miejsca w których mogą zgłosić się na wizytę u położnej na NFZ, jednak czasami czas oczekiwania albo dostępne godziny nie pasują przyszłym rodzicom. Dlatego rozwiązaniem jest wybranie i opłacenie położnej, która będzie towarzyszyła kobiecie w czasie jakim jest przygotowanie do ciąży, sama ciąża, poród i połóg.

Wyróżnienie: Zaufanie do specjalisty jest jednym z najważniejszych aspektów budujących poczucie bezpieczeństwa w tym szczególnym okresie życia. Dlatego warto poszukać takiej osoby, jak prywatna położna, która będzie w każdej chwili mogła pomóc i doradzić.

Gdzie szukać specjalistki jaką jest prywatna położna – Poznań ma wiele do zaoferowania.

W dużym mieście często łatwiej znaleźć specjalistkę, która będzie miała nie tylko szeroką wiedzę i doświadczenie, ale także dobry kontakt z pacjentką. Jeśli wybieramy kogoś takiego jak prywatna położna to warto, aby dobrze nam się z nią rozmawiało i aby wzbudzała nasze zaufanie. Często dobrym drogowskazem są opinie innych mam, które korzystały z takiego rozwiązania. Prywatne położne pracują zarówno w publicznych jak i niepublicznych zakładach opieki zdrowotnej, a czasami prowadzą własną działalność i nawet dojeżdżają do pacjentów. Jeśli zastanawiasz się więc jak przygotować się na ciążę to kontakt z położną będzie nieoceniony. Trzeba pamiętać, że często szpitale nie oferują oficjalnie możliwości opłacenia prywatnej położnej, jednak może ona być naszą osobą towarzyszącą podczas porodu. Sytuacja ta jest obecnie nieco inna z powodu COVID, dlatego warto omówić możliwości i oczekiwania ze swoją położną.

Wyróżnione: Pamiętaj, że sam poród to tylko jeden z etapów gdzie wsparcie stanowi położna!

O co jeszcze oprócz sprawdzonej położnej warto zadbać na etapie przygotowania do ciąży?

Jak przygotować się na ciążę? Warto zrobić wymaz z pochwy!

Wymaz z pochwy jest jednym z podstawowych badań, które wykonuje się w czasie ciąży aby wykryć obecność ewentualnych patogenów. Jednak mało kobiet ma świadomość, że mikrobiom pochwy ma ogromne znaczenie zarówno dla płodności jak i utrzymania ciąży na wczesnym jej etapie. Dlatego zastanawiając się jak przygotować się na ciążę warto rozważyć wymaz z pochwy – Poznań oferuje wiele placówek w których takie badanie może być wykonane. Jednak wybierając konkretną sprawdź, czy oferuje ona nie tylko badanie patogenów, ale także sprawdza liczbę bakterii ochronnych w pochwie. Mają one ogromne znaczenie dla zdrowia zarówno kobiety jak i dziecka! Taki wymaz z pochwy może wykonać prywatna położna, która odpowiednio zabezpieczy materiał i odda go do badania do laboratorium.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *