barber mokotów

Jakie fryzury męskie wykona barber?

Wiele osób (w tym szczególnie mężczyzn) zastanawia się, co właściwie robi barber i czym różni się od zwykłego fryzjera męskiego. Otóż różnica jest subtelna, ale znacząca. Większość osób wie, że barber zajmuje się męskimi brodami, ale nie wie, że również może zająć się męskimi fryzurami. Nie jest on jednak klasycznym fryzjerem męskim, gdyż barber wykonuje jedynie klasyczne fryzury dla Panów. Jakie to są fryzury?

Fryzjer męski czy barber — kogo wybrać?

Na początku warto zarysować rodzaj usług, które wykonuje barber i fryzjer męski.
Barber jest specjalistą od klasycznych męskich fryzur; zajmuje się on również strzyżeniem i stylizacją brody. Warto też wspomnieć o specyficznej atmosferze, w której przyjmie nas barber. Mokotów jest miejscem, w którym bardzo łatwo się o niej przekonać, gdyż jest tam wiele salonów barberskich. Otóż u barbera Panowie zawsze mogą liczyć na poradę w wyborze kosmetyków do włosów i do twarzy oraz… na szklaneczkę dobrej whisky!

Fryzury barberskie: pompadour.

Pompadour to fryzura męska nawiązująca do czasu, w którym królował rock and roll. Ta klasyczna męska fryzura cechuje się tym, że z tyłu włosy są spłaszczone, a boki ostro schodzą się z tyłu głowy w szpic. Przód fryzury jest wysoko podniesiony na pomadę lub brylantynę.

Pompadour, jako fryzura męska, zyskał sławę w latach 50. i 60. XX wieku dzięki Elvisowi Presleyowi. Co ciekawe, fryzura pompadour pierwszy raz została rozpropagowana ponad 300 lat temu kochanka króla Ludwika XV — Madame de Pompadour. Zapoczątkowała ona podnoszenie przedniej części fryzury bardzo wysoko i zaczesywanie reszty do tyłu.

Czytaj więcej: Manicure hybrydowy – 3 najczęstsze pytania

Fryzury barberskie: undercut.

Undercut to ostatnio jedna z najbardziej popularnych męskich fryzur, którą właśnie rozpropagowali barberzy. Undercut to fryzura, w której bok i tył głowy są wyraźnie krótsze od długiej korony włosów.

Fryzura ta idealnie sprawdzi się u mężczyzn, którzy posiadają twarz w kształcie diamentu lub kwadratu, gdyż długie włosy na górze optycznie wyciągną twarz. Zdecydowanie odradza się fryzurę undercut u mężczyzn w okrągłą lub bardzo podłużną głową.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *