pieluchy wielorazowe

Czy warto stosować pieluszki wielorazowe?

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu, rodzice zmuszeni byli do wykorzystywania pieluszek wykonanych z tetry, a więc wielorazowych. 

Dzisiaj, wydaje się, że pieluszki jednorazowe są o wiele wygodniejsze, ponieważ w przypadku przewijania, wystarczy umyć malucha i wyrzucić je do kosza. Tymczasem, pieluszki wielorazowe wymagają prania, co nie jest nadzwyczaj wygodne.

Ponadto, pieluszki jednorazowe wcale nie są najzdrowsze dla skóry naszego dziecka. Specjaliści ostrzegają, że wiele marek pieluszek nie zachowuje odpowiednich standardów co do dotlenienia skóry – dziecko będzie się więc bardzo męczyć, gdy przez cały dzień będzie nosić takie pieluszki, zwłaszcza w upalne dni. Zdawałoby się, że najlepszym rozwiązaniem tej sytuacji byłoby zdejmowanie pieluszek jednorazowych na pewien czas w upalne dni. Nigdy jednak nie mamy pewności, czy maluszka nie będzie trzeba za chwilę całkowicie przebierać.

Pieluszki wielorazowe wymagały prania, jednak materiały, z których je wykonywano były niezwykle przewiewne i naturalne. Dzięki temu, maluszek nie cierpiał w trakcie wysokich, letnich temperatur. Poza tym, rozwiązanie to było najzwyczajniej o wiele tańsze. Pieluszki wielorazowe można było kupić i wykorzystywać kilka razy – paczka pampersów wykonanych z tworzyw sztucznych, zawierająca około trzydziestu pieluszek, kosztuje nieco ponad pięćdziesiąt złotych. Warto pamiętać, że maluszka trzeba przewijać przynajmniej co kilka godzin, co dowodzi że koszty są niezwykle wysokie. Wiadomo, że przy pieluszkach z tetry trzeba byłoby nastawić się na częste nastawianie prania, jednak w końcowym bilansie i tak by się to opłaciło rodzicom. Warto więc brać pod uwagę rozwiązania takie, jak pieluszki wielorazowe.

Ponadto, pieluszki wielorazowe mają także inne zastosowania, ponieważ można wycierać nimi maluszkowi buzię po karmieniu czy wtedy, gdy mu się ulewa. Jest to materiał naturalny, dlatego nie będzie powodował żadnego podrażnienia skóry dziecka. Udając się więc do sklepu z artykułami dziecięcymi, warto więc zapytać się właśnie o takie pieluszki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *